Stroptel, s.r.o.Výroba

Divízia výroby je sústredená na zákazkovú výrobu transformátorov, cievok a vinutých dielov.

Pôsobí na Slovensku od roku 1994, je výrobcom transformátorov, cievok a ostatných vinutých dielov podľa špecifikácií zákazníka v množstve od niekoľkých kusov až po státisícové série. Väčšinu svojej produkcie umiestňuje na západnom trhu. Dlhoročné skúsenosti, odbornosť pracovníkov a používanie osvedčených technológií dávajú záruku vysoko kvalitných výrobkov.

Výroba transformátorov sa orientuje na výrobu transformátorov podľa špecifikácií zákazníkov. Súčasný výrobný sortiment firmy tvoria:

 • feritové transformátory EF, ETD, EP, RM, pre telekomunikačné aplikácie (xDSL, oddeľovacie, filtračné, impulzné zdroje, atď.),
 • releové cievky,
 • toroidné transformátory a cievky,
 • filtre,
 • sieťové transformátory do výkonu 200VA,
 • samonosné cievky,
 • cievky do medicínskej techniky,
 • špeciálne vinuté súčiastky a diely.

Technológia

Zákazková výroba transformátorov je založená na postupnej automatizácií výrobných činností a je teda schopná ponúknuť cenovo zaujímavé výrobky pri dodržaní najvyšších požiadaviek na kvalitu výroby. Viac ako 15 ročné skúsenosti vo výrobe transformátorov a cievok pre renomovaných zákazníkov garantujú vysoký štandard kvality a flexibility výroby.

Na produkciu transformátorov Stroptel využíva najnovšiu dostupnú technológiu a profesionálny tím. Vo výrobe využívame navíjacie stroje vyrobené renomovanými svetovými firmami ako sú MARSILLI&CO, TANAKA, ELMER, DETZO, JOVIL, TPC. Kvalita týchto strojov zvyšuje nielen efektívnosť výroby, ale aj sa odráža v kvalite výrobkov. Tieto stroje sú plne programovateľné alebo poloautomatické s 1, 2, 4, 6 alebo až 8 vretenami. Pre veľkoobjemové série navíjania, cínovania a testovania sa používajú dve plne automatické linky s 3x8 vretenami a jedna s 2x16 vretenami.

Ďalšie technologické vybavenie firmy tvoria Vákuová zalievačka transformátorov, Vákuové impregnačné zariadenie, Potlačovacie zariadenie, Toroidné navíjanie cievok.

Všetky výrobky sú podľa špecifikácií zákazníka 100% testované na príslušných testovacích zariadeniach založených na precíznych meracích prístrojoch od renomovaných firiem ako sú AGILENT (HEWLETT PACKARD) a WAYNE KERR.

Vlastné vývojové oddelenie spĺňa aj najnáročnejšie požiadavky zákazníkov na vývoj nových produktov.

V sériovej výrobe používame komponenty uznávaných svetových firiem ako sú EPCOS, FERROXCUBE, KASCHKE, WEISEER, WAASNER, NORWE, FORMERS, ELEKTRISOLA, TRANSCERIE EMILIANE, MICROMETALS, atď.

Kvalita – systém ISO

Viac ako 15 ročné skúsenosti s výrobou transformátorov, cievok a ostatných vinutých dielov zabezpečujú vysokú kvalitu našich výrobkov. Vysoko kvalifikovaný personál zaručuje kvalitu s konkurencieschopnými cenami. Spoločnosť bola certifikovaná podľa normy ISO 9001 spoločnosťou SGS Yarsley International. V súčasnosti sa spoločnosť sústreďuje na zvyšovanie kvality svojich technických a technologických prostriedkov.

Referencie

Referencie dodáme na požiadanie.

Stroptel, s.r.o.">Aktuality

 • Stroptel, s.r.o.">Etický kódex

  Etický kódex
  Pridané/aktualizované: 03.05.2024

Stroptel, s.r.o.Rýchla správa

Meno:

E-mail:

Text správy:

Opíšte reťazec z obrázka:

Overovací reťazec
Vygenerovať nový reťazec »